۳۱ فروردین ۱۳۹۸
20 April 2019
    1. راه‌اندازی لیزینگ مسکن

     مشاور مالی وزیر راه و شهرسازی از راه‌اندازی طرح لیزینگ مسکن از ۲ ماه آینده خبر داد و گفت: سقف پرداخت ۵۰ میلیون تومان تسهیلات برای خرید مسکن دسته اول می‌تواند در وهله نخست مناسب باشد.
    1. گذری در تاریخ

     سال ۱۳۴۵ و یک سال پس از آن تهران به یکباره تغییرات بسیاری در حوزه راه و ساختمان را به خود دید. در این سال تغییرات چندانی به وجود آمد که بی گمان مهم ترین آن‌ها گشایش اتوبان تهران- کرج بود. تقویم تاریخ این شماره را به بازخوانی این تحولات اختصاص دادیم.
    1. تمدید گواهینامه ISO ۹۰۰۱

     پس از بازرسی های انجام شده از روند حرکت و مدیریت اجرایی شرکت بن دژ کاو توسط موسسه بین المللی آلیانس ، گواهینامه مدیریت کیفیت ISO ۹۰۰۱ این شرکت بار دیگر تمدید شد. این گواهینامه نشانی از مدیریت برتر و کارآمد شرکت می باشد.
    1. رتبه بندی جدید

     شرکت مهندسی بن دژ کاو موفق به اخذ رتبه ۱ در ابنیه از نظام فنی و اجرایی کشور شد. شرکت مهندسی بن دژ کاو از این پس می تواند در پروژه های ملی و کلان کشور خدمت کند. همپچنین تراز مالی قرارداد های آتی شرکت افزایش چشمگیری خواهد داشت.
    1. مسابقه ملی طراحی لرزه ای سازه

     ایران جزو کشور های زلزله خیز جهان محسوب می شود و به همین سبب اهمیت ساخت و ساز ایمن و مقاوم برای مردم و مهندسان عمران، دوچندان می باشد. به همت دانشگاه های صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران و صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی) مسابقه ملی طراحی لرزه ای سازه برگزار می شود.
    1. یادداشتی به بهانه روز مهندس

     بعد از هر حادثه طبیعی زلزله ویرانگر در یکی از مناطق کشور، برای مدتی مقوله مقاوم سازی سازه های ساختمانی در راس اخبار و تحلیل های خبری و کارشناسی قرار می گیرد و بیش از هر زمان دیگری به این ضرورت انسانی و حیاتی پرداخته می شود ولی .....
    1. مسکن مهر پرند

     مدیر عامل شهر جدید پرند با اعلام اینکه بیش از ۶ هزار واحد مسکونی مهر در تیرماه ۹۳ تحویل پیش خریداران می شود، شرط اصلی واگذاری این واحدها را پرداخت باقی مانده آورده نقدی پیش خریداران حداکثر تا پایان اسفند سال جاری و انجام تعهدات دستگاههای متولی تاسیسات زیربنایی عنوان کرد.
    1. پل خلیج فارس(Persian Gulf Bridge)

     پل خلیج فارس در عمق بین صفر تا ۳۰متر و طول تقریبی ۲هزار و ۲۰۰متر با احداث رمپ‌ها و دوربرگردان برای اتصال هزار و ۸۰۰ متر فاصله ۲خشکی قرار دارد.
    1. SUB-SCANNER M۱۲ ، گجت میلگرد یاب

     همیشه برای مهندسین ناظر که به ساخت و ساز ساختمان ها نظارت می کنند، مقدار و نوع مصالح استفاده شده اهمیت بالایی داشته و دارد. به خصوص تعداد و نوع میلگردهایی که در زیر بتن ها استفاده می شوند. تا آنجا که ...
    1. حواشی بازدید وزیر

     تصاویری از حواشی حضور وزیر محترم امور خارجه در پروژه ساخت سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلای معلی
    1. بازدید وزیر محترم امورخارجه

     وزیر محترم امور خارجه جناب آقای دکتر صالحی به اتفاق هیئت همراه از پروژه سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا بازدید کردند. در + تصاویر
    1. ساختمان کنسولگری

     آخرین تصاویر از پروژه ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا
    1. خانه های ژاپنی

     خانه های ژاپنی با کیسه هوا در برابر زمین لرزه حفاظت می شوند.
دایر شده توسط نگاه نرم